Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
15.02.2022
Vitamin C jako ochranný štít
Vitamin C jako ochranný štít MUDr. Vojtech Pálházy   Výraz „vitamin C“ jsem poprvé uslyšel od své babičky před více než 60 lety. Žila v malé vesnič... číst celé
07.06.2021
Hubněme společně!
Hubněme společně! Kolem hubnutí koluje mnoho mýtů. Mezi  nejrozšířenější patří ten, že s hubnutím je nejvhodnější začít na jaře. Je pravdou, že na j... číst celé
07.01.2021
AC Zymes podporuje imunitu
AC Zymes podporuje imunitu MUDr. Ing. Bc. Markéta Kastnerová, Ph.D. Jak si udržet zdraví? Jak se bránit nemocem? Jak žít dlouho a cítit ... číst celé
Zobrazit všechny novinky

DOPORUČUJEME

TianDe

  • přírodní, léčivé a velmi účinné balzámy na principech činské medicíny
  • získejte zdarma ošetření rukou nebo obličeje
  • transdermální terapie, aromaterapie,
  • konzultace se specialisty
  1. Úvod
  2. Novinky
  3. Vitamin C jako ochranný štít
Vitamin C jako ochranný štít
15.02.2022

Vitamin C jako ochranný štít

MUDr. Vojtech Pálházy

 

Výraz „vitamin C“ jsem poprvé uslyšel od své babičky před více než 60 lety. Žila v malé vesničce a každý podzim netrpělivě čekala na první mrazíky, aby mohla vyrazit do blízkého lesa u vesnice nasbírat šípky. Tajemství jejích šípkových povidel spočívalo v tom, že šípky na jejich přípravu sbírala až poté, co po prvním mrazíku změkly, a tak byly vlastně předpřipraveny. Ale babička sbírala a sušila šípky již od poloviny října, aby mohla vnoučata při zimních návštěvách pohostit dobrým a zdravým šípkovým čajem. Neboť podle ní nic na světě neobsahovalo tolik vitaminu C jako domácí šípkový čaj. Tvrdila, že ten, kdo pravidelně pije šípkový čaj, nedostane rýmu. A to bylo před více než 60 lety!

 

Minulý týden mi v ambulanci jedna pacientka se strachem v očích vyprávěla, jak ji její ošetřující lékař varoval před předávkováním vitaminem C, protože by prý mohla dostat ledvinové kameny! Nemohl jsem uvěřit svým uším, že ještě dnes mohou i v kruzích odborné veřejnosti kolovat takové zastrašující argumenty na úrovni pověr, a vzpomněl jsem si na citát, který jsem použil jako podtitulek svého příspěvku. Dnes je prokázáno, že vitamin C plnív organismu více než 100 různých úkolů (funkcí), o kterých bychom mohli dlouhé hodiny diskutovat. V této chvíli uvedu jen dva důležité údaje.

 

V laboratorních podmínkách se opakovaně potvrdilo, že obsah vitaminu C v bílých krvinkách, které byly odseparovány z čerstvé krve, je stonásobně vyšší než v ostatních tkáních organismu. Granulocyty (bílé krvinky, které obsahují v cytoplazmě zrnka, tzv. sekreční granula) plní v organismu funkci jakési pohraniční stráže a okamžitě zaplaví každé místo, kam se nějaký vetřelec (virus, bakterie) snaží dostat.

 

Vitamin C funguje jako ochranný štít, který musí být masivní a neprodyšný. Rozhodně nestačí přijímat ho v dávce 60 mg denně. Ve většině případů nestačí ani 4000 mg! Vyzkoušejte a uvidíte. Já jsem to už udělal, a od té doby nevím, co je to rýma nebo chřipka, A mýtus o ledvinových kamenech? Nesouvisí s vitaminem C, ale s hořčíkem. Lépe řečeno s jeho nedostatkem. Již v roce 2010 dokázal jeden rozsáhlý průzkum, že každý třetí obyvatel Slovenska (i Čech) má zoufalý nedostatek hořčíku. A hořčík je prvek, který brání vzniku kamenů. I ledvinových!

Takže nebojte se konzumovat vitamin C. Hlavně teď, v rýmovém a chřipkovém zimním období. Užívejte alespoň 5 - 6000 mg denně. A k tomu hořčík, minimálně 500 mg, rozdělený do dvou dávek! Další základní podmínkou je příjem alespoň 2,5 litru tekutin denně.

Přeji vám železné zdraví.

 

 

CALIVITA ESHOP

Akce trvá do 13.2.2022 nebo do vyprodání zásob ve všech prodejnách CaliVita

a v zásilkové službě. 

Provozovatel

Soňa Navrátilová,

IČ 63238586, DIČ CZ526213216,

 

Najdete nás

Hořická 28/8, Hradec Králové

Telefon: +420 495 275 141

Telefonický kontakt
pondělí až pátek 8 - 17 hodin
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz