Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
15.02.2022
Vitamin C jako ochranný štít
Vitamin C jako ochranný štít MUDr. Vojtech Pálházy   Výraz „vitamin C“ jsem poprvé uslyšel od své babičky před více než 60 lety. Žila v malé vesnič... číst celé
07.06.2021
Hubněme společně!
Hubněme společně! Kolem hubnutí koluje mnoho mýtů. Mezi  nejrozšířenější patří ten, že s hubnutím je nejvhodnější začít na jaře. Je pravdou, že na j... číst celé
07.01.2021
AC Zymes podporuje imunitu
AC Zymes podporuje imunitu MUDr. Ing. Bc. Markéta Kastnerová, Ph.D. Jak si udržet zdraví? Jak se bránit nemocem? Jak žít dlouho a cítit ... číst celé
Zobrazit všechny novinky

DOPORUČUJEME

TianDe

 • přírodní, léčivé a velmi účinné balzámy na principech činské medicíny
 • získejte zdarma ošetření rukou nebo obličeje
 • transdermální terapie, aromaterapie,
 • konzultace se specialisty
 1. Úvod
 2. Novinky
 3. AC Zymes podporuje imunitu
AC Zymes podporuje imunitu
07.01.2021

AC Zymes podporuje imunitu

MUDr. Ing. Bc. Markéta Kastnerová, Ph.D.

Jak si udržet zdraví? Jak se bránit nemocem? Jak žít dlouho a cítit se dobře? To vše záleží jen na každém z nás. Dnešní doba přináší mnoho dobrého i špatného, máme velmi nekvalitní jídlo plné aditiv, dýcháme znečištěný vzduch, střevní obsah je kontaminovaný mnoha bakteriemi i plísněmi, které naši předkové neznali… Pak se divíme, že jsme nemocní.

Jaký je návod na udržení dobrého zdraví? Musíme se snažit vrátit se co nejvíce k přírodě, sportovat, jíst stravu, jejímž základem jsou přirozené potraviny a ne ty upravované, chránit své buňky, tkáně, orgány.

V našich střevech je 70-80% našeho imunitního systému, a proto bychom se měli zaměřit především na střeva. Je to bariéra pro vstup různých patogenů a stav střev ovlivňuje také kvalitu vstřebávání živin.

V současné době držíme první místo ve výskytu rakoviny střeva na světě. Před 100 lety byla střeva všech lidí chráněna probiotickými bakteriemi, které každý dostal od své matky v mateřském mléce, ale v současné době je likvidujeme antiobiotiky, pesticicidy, herbicidy, nesteroidními antirevmatiky a dalšími látkami. Proto nám chybí základní ochrana střeva, která v konečném důsledku vede k poklesu imunitních funkcí.

Abychom udrželi zdravé střevo, je nutné denně používat byliny k jeho  čištění a dále musíme mít ve střevě dostatek tzv. probiotických bakterií, které brání jeho osídlení hnilobnými bakteriemi, viry, plísněmi, parazity, ale také se starají o správné fungování střeva.

Mnozí z nás už určitě zažili různé zažívací problémy, jako je nafouknuté břicho, pocit tíhy v oblasti žaludku, zácpa nebo průjem, plynatost, křeče a pocit nepohody. To vše bývá často provázeno únavou, poruchami koncentrace a psychickou nepohodou. Obvykle si ani neuvědomujeme, že by tyto problémy mohly přímo souviset se složením naší střevní mikroflóry.

Probiotické mléčné bakterie – laktobacily a bifidobakterie, které se nacházejí např. v jogurtech či kysaném zelí, se usídlují na stěnách tlustého střeva, kde produkují kyselinu mléčnou a různé organické kyseliny. Jejich zásluhou pak patogenní a hnilobné bakterie hynou. Díky tomu, že zajišťují zdravou funkci střeva, posilují naši imunitu.

Užitečné střevní bakterie jsou ty, které rozkládají složité cukry na ketolátky, a jsou pro nás prospěšné tím, že:

 • příznivě ovlivňují pH ve střevě
 • umí brzdit množení škodlivých bakterií
 • produkují vitaminy B a K
 • zvyšují prokrvení střevní sliznice
 • pomáhají rozkládat nevstřebané zbytky potravy
 • snižují možnost vzniku rakovinného onemocnění

Trávicí trakt dospělého člověka je hostitelem téměř 500 odlišných bakteriálních druhů. Správné fungování a vyváženost střevní mikroflóry mohou naopak narušit:

 • hnilobné střevní bakterie z potravin, které podléhají hnilobě (maso, uzeniny, vnitřnosti, vejce anebo částečně zkažené potraviny)
 • infekce, jako např. Helicobakter pylori (způsobuje žaludeční a dvanáctníkové vředy)
 • změna stravovacích návyků
 • nedostatek vlákniny ve stravě
 • stres
 • alkohol
 • antibiotika (užívaná při léčbě infekčních onemocnění)
 • cytostatika (léky používané při léčbě rakoviny)
 • imunosupresiva (léky na potlačení imunity)

Na střevní mikroflóru je potřeba nahlížet jako na „samostatný mikrosvět“ který je schopen vykonávat různé činnosti prospěšné lidskému zdraví. Naopak, pokud v tlustém střevě dojde k narušení rovnováhy mezi jednotlivými druhy bakterií, dochází k různým zažívacím problémům (plynatost, křeče, překyselení, nadýmání, zácpa, průjem apod.), které mohou vyústit ve vážná onemocnění, jako jsou zánět střeva, ulcerózní kolitida, alergie, rakovina střeva apod.

Jednou z nejvýznamnějších probiotických bakterií je Lactobacillus acidophilus. Jeho užíváním se dá předcházet různým trávicím potížím, poševním infekcím i dalším onemocněním.

Velkým zdrojem acidofila je jogurt. Bohužel množství účinných živých bakterií v jogurtech velmi kolísá. Nejméně jich je v jogurtech s prodlouženou trvanlivostí. Doplněk výživy AC Zymes s obsahem Lactobacillus acidophilus je účinným alternativním zdrojem. Důležité životaschopné bakterie se v něm nacházejí v enterosolventní kapsli, která je odolná vůči kyselému prostředí žaludku. Tak se dostanou v nepoškozeném stavu do tenkého a tlustého střeva, kde dočasně kolonizují trávicí trakt.

AC Zymes je užitečným doplňkem zejména:

 • po antibiotické léčbě, kdy napomáhá obnovit antibiotiky narušenou střevní mikroflóru
 • při průjmu
 • při syndromu dráždivého tračníku
 • při infekci močových cest
 • při vaginální kvasinkové infekci
 • při zápachu z úst.

Doporučené dávkování je 1 kapsle denně, nejlépe nalačno, při užívání antibiotik je vhodné zvýšit dávku a užívat kapsli vždy 1-2 hodiny po užití antibiotika.

VĚDĚLI JSTE, ŽE...? Lactobacillus acidophilus může snižovat příznaky alergie?*
 
 
UPOZORNĚNÍ
Ukládejte mimo dosah dětí
Není určeno jako pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu
Nepřekračujte doporučené denní dávkování

Distributor pro ČR:
CV Products s.r.o. - organizační složka v ČR, Dvořákova 4, 602 00  Brno
Provozovatel

Soňa Navrátilová,

IČ 63238586, DIČ CZ526213216,

 

Najdete nás

Hořická 28/8, Hradec Králové

Telefon: +420 495 275 141

Telefonický kontakt
pondělí až pátek 8 - 17 hodin
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz