Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
19.11.2019
Stress Management na podzim
Stress Management na podzim   Někteří z nás mohou vnímat krásu podzimu ve stromech, které jsou oděny do rozmanitých barev, v tom, že dýchají příje... číst celé
14.10.2019
5 důvodů, proč nyní začít užívat vitamin D
5 důvodů, proč nyní začít užívat vitamin D Léto už je za námi, dny se zkracují a slunce se stále více schovává za mraky. Na podzim jsme mnohem méně... číst celé
18.10.2019
Balená voda – určitě ji potřebujeme?
Balená voda – určitě ji potřebujeme?     Studie ukazují, že spotřebitelé spojují balenou vodu se zdravým životním stylem. Pravdou však je: Není vůb... číst celé
Zobrazit všechny novinky

DOPORUČUJEME

TianDe

  • přírodní, léčivé a velmi účinné balzámy na principech činské medicíny
  • získejte zdarma ošetření rukou nebo obličeje
  • transdermální terapie, aromaterapie,
  • konzultace se specialisty

CaliVitaClub

  1. Úvod
  2. Novinky
  3. Stress Management na podzim
Stress Management na podzim
19.11.2019

Stress Management na podzim

Image

 

Někteří z nás mohou vnímat krásu podzimu ve stromech, které jsou oděny do rozmanitých barev, v tom, že dýchají příjemný čerstvý vzduch, což zvláště oceňujeme po perných letních dnech, mají rádi příjemný pocit v objetí měkkých svetrů a podzimní vůni. Pro jiné může podzim znamenat jen konec léta, kdy jsou dny kratší a temnější, kdy se zase vracíme do vyjetých kolejí, znovu zaujímáme svá místa v práci nebo ve škole a úkoly doma se násobí. Nyní se obracíme k těm, kteří mají pocit chladu ještě předtím, než ráno odejdou z domova, a k těm, kteří s tím, jak týdny plynou, potřebují k vykonávání svých rutinních povinností stále více energie.

Sezonní melancholie, která normálně začíná na podzim a končí na sklonku jara, může postihnout dokonce i ty, kteří nemají velké psychické problémy, a to zvláště v chladnějších oblastech, kde se od podzimu počet hodin, kdy svítí slunce, drasticky snižuje. V takovýchto oblastech se může melancholie týkat až 10% populace a projevuje se příznaky, jako je špatná nálada, únava, zvýšená potřeba spánku, přibývání na váze a vyčerpanost. Když je to spojeno se stresem v práci nebo ve škole, může být nesnesitelně obtížné čekat na první paprsky slunce, které se na jaře objeví, a mezitím plnit své povinnosti.  

 

Jak to lze ovlivnit za pomoci přírodních metod?

Řešení vyžaduje změnu životního stylu, jako je světelná terapie, vyvážený jídelníček a fyzická aktivita, to opravdu pomáhá, ale někteří lidé to do svého života nedokážou začlenit. Určité účinné látky rostlinného původu, vitaminy a minerály mohou být velmi nápomocné v tom, abychom dosáhli vyváženého stavu mysli a zvládli stres.

RhodiolinImage

Rozchodnice růžová (Rhodiola rosea) je adaptogenní bylina, která je také známá jako zlatý kořen. Je to surovina tradiční čínské medicíny, která se rovněž dlouhodobě využívá v oblasti Ruska a na Sibiři. Jinde je ale známá a akceptovaná až od 18. století. 

Protože se jedná o adoptogenní rostlinu, nemůže při její konzumaci dojít k předávkování a přitom může přirozeně harmonizovat nervový systém, podporuje soustředění, napomáhá uvolnění a odpočinku během nadměrného stresu. Kromě toho snižuje příznaky únavy a vyčerpání, ale také zpožďuje nástup těchto příznaků a přitom zlepšuje koncentraci a mentální výkonnost. Proběhlo několik pokusů, které se zaměřily na rozchodnici růžovou: V jednom z nich snížila příznaky u pacientů s únavovým syndromem způsobeným stresem, v dalším se prokázalo, že je účinná proti slabé depresi tak, že pomohla zlepšit příznaky nespavosti a psychické nestability a také redukovala přeměnu stresu a psychických symptomů do fyzických. Produkt CaliVita Rhodiolin obsahuje rovněž zinek, který podporuje funkci imunitního systému, což je důležité v chladných dnech, které se blíží.

ImageVitaminy skupiny B

Vitaminy B hrají v našem těle několikerou úlohu. Jako koenzymy se podílejí na metabolických procesech, ale také na tvorbě krve a činnosti imunitního a nervového systému. Například vitamin B6 pomáhá podobně jako hořčík snižovat pocit únavy.  V případě nedostatku vitamin B12, který je velmi častý, máme sklon k únavě, slabosti a deprivaci. Během období stresu věnujeme méně pozornosti svému stravování a v tomto případě se u nás snadněji objeví nedostatek vitaminů nebo minerálů. 

Stress Managament je komplex vitaminů B, který je jedinečným způsobem doplněn vitaminem C a hořčíkem, aby vám pomohl vyrovnat se s každodenním životem dokonce, i když máte opravdu napjaté nervy.  

Dlouhodobé působení stresu také znamená zvýšené riziko kardiovaskulárních chorob. Podle polského vědeckého týmu stoupá v období deprese hladina homocysteinu, což je stejně důležitý rizikový faktor srdečních chorob, jako je vysoká hladina cholesterolu. Kromě toho se v našem organismu snižuje hladina vitaminu B12 a listové kyseliny, i když zkušenosti ukazují, že hladina homocysteinu a tedy i riziko kardiovaskulárních chorob se může snížit, pokud konzumujeme právě tyto vitaminy.

Nedovolte tedy temnému podzimu a zimě, aby zdolaly vaše tělo. Zapojte se do boje proti nim za pomoci přírodních metod a pečujte rovněž o členy své rodiny.

 

Zdroj: Clinicaltrial of Rhodiolarosea L. extract SHR-5 inthetreatment of mildtomoderatedepression – Darbinyan et al..Nord J Psychiatry. 2007;61(5):343-8.
A double-blind, placebo-controlled pilot study of thestimulating and adaptogeniceffect of Rhodiolarosea SHR-5 extractonthefatigue of studentscausedbystressduring an examinationperiodwith a repeatedlow-doseregimen – Spasov et al.,Phytomedicine, Vol. 7(2), pp. 85-89
Double-blind, placebo-controlled, randomisedstudy of singledoseeffects of ADAPT-232 oncognitivefunctions – Aslanyan et al.,Phytomedicine. 2010 Jun;17(7):494-9.
A randomised, double-blind, placebo-controlled, parallel-groupstudy of thestandardisedextract shr-5 of theroots of Rhodiolaroseainthetreatment of subjectswithstress-relatedfatigue - Olsson EM. et al.,PlantaMed. 2009 Feb;75(2):105-12
Homocysteine and cognitivefunctionsinbipolardepression - Permoda-Osip A. et al.,Psychiatr Pol. 2014 Nov-Dec;48(6):1117-26. doi:

Provozovatel

Soňa Navrátilová,

IČ 63238586, DIČ CZ526213216,

 

Najdete nás

Tylovo nábřeží 367/10, Hradec Králové

Telefon: +420 495 275 141

Kontakt
úterý - pátek 10 - 18 hodin
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.