Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
07.06.2021
Hubněme společně!
Hubněme společně! Kolem hubnutí koluje mnoho mýtů. Mezi  nejrozšířenější patří ten, že s hubnutím je nejvhodnější začít na jaře. Je pravdou, že na j... číst celé
07.01.2021
AC Zymes podporuje imunitu
AC Zymes podporuje imunitu MUDr. Ing. Bc. Markéta Kastnerová, Ph.D. Jak si udržet zdraví? Jak se bránit nemocem? Jak žít dlouho a cítit ... číst celé
19.11.2019
Stress Management na podzim
Stress Management na podzim   Někteří z nás mohou vnímat krásu podzimu ve stromech, které jsou oděny do rozmanitých barev, v tom, že dýchají příje... číst celé
Zobrazit všechny novinky

DOPORUČUJEME

TianDe

  • přírodní, léčivé a velmi účinné balzámy na principech činské medicíny
  • získejte zdarma ošetření rukou nebo obličeje
  • transdermální terapie, aromaterapie,
  • konzultace se specialisty
  1. Úvod
  2. Novinky
  3. Stress Management na podzim
Stress Management na podzim
19.11.2019

Stress Management na podzim

Image

 

Někteří z nás mohou vnímat krásu podzimu ve stromech, které jsou oděny do rozmanitých barev, v tom, že dýchají příjemný čerstvý vzduch, což zvláště oceňujeme po perných letních dnech, mají rádi příjemný pocit v objetí měkkých svetrů a podzimní vůni. Pro jiné může podzim znamenat jen konec léta, kdy jsou dny kratší a temnější, kdy se zase vracíme do vyjetých kolejí, znovu zaujímáme svá místa v práci nebo ve škole a úkoly doma se násobí. Nyní se obracíme k těm, kteří mají pocit chladu ještě předtím, než ráno odejdou z domova, a k těm, kteří s tím, jak týdny plynou, potřebují k vykonávání svých rutinních povinností stále více energie.

Sezonní melancholie, která normálně začíná na podzim a končí na sklonku jara, může postihnout dokonce i ty, kteří nemají velké psychické problémy, a to zvláště v chladnějších oblastech, kde se od podzimu počet hodin, kdy svítí slunce, drasticky snižuje. V takovýchto oblastech se může melancholie týkat až 10% populace a projevuje se příznaky, jako je špatná nálada, únava, zvýšená potřeba spánku, přibývání na váze a vyčerpanost. Když je to spojeno se stresem v práci nebo ve škole, může být nesnesitelně obtížné čekat na první paprsky slunce, které se na jaře objeví, a mezitím plnit své povinnosti.  

 

Jak to lze ovlivnit za pomoci přírodních metod?

Řešení vyžaduje změnu životního stylu, jako je světelná terapie, vyvážený jídelníček a fyzická aktivita, to opravdu pomáhá, ale někteří lidé to do svého života nedokážou začlenit. Určité účinné látky rostlinného původu, vitaminy a minerály mohou být velmi nápomocné v tom, abychom dosáhli vyváženého stavu mysli a zvládli stres.

RhodiolinImage

Rozchodnice růžová (Rhodiola rosea) je adaptogenní bylina, která je také známá jako zlatý kořen. Je to surovina tradiční čínské medicíny, která se rovněž dlouhodobě využívá v oblasti Ruska a na Sibiři. Jinde je ale známá a akceptovaná až od 18. století. 

Protože se jedná o adoptogenní rostlinu, nemůže při její konzumaci dojít k předávkování a přitom může přirozeně harmonizovat nervový systém, podporuje soustředění, napomáhá uvolnění a odpočinku během nadměrného stresu. Kromě toho snižuje příznaky únavy a vyčerpání, ale také zpožďuje nástup těchto příznaků a přitom zlepšuje koncentraci a mentální výkonnost. Proběhlo několik pokusů, které se zaměřily na rozchodnici růžovou: V jednom z nich snížila příznaky u pacientů s únavovým syndromem způsobeným stresem, v dalším se prokázalo, že je účinná proti slabé depresi tak, že pomohla zlepšit příznaky nespavosti a psychické nestability a také redukovala přeměnu stresu a psychických symptomů do fyzických. Produkt CaliVita Rhodiolin obsahuje rovněž zinek, který podporuje funkci imunitního systému, což je důležité v chladných dnech, které se blíží.

ImageVitaminy skupiny B

Vitaminy B hrají v našem těle několikerou úlohu. Jako koenzymy se podílejí na metabolických procesech, ale také na tvorbě krve a činnosti imunitního a nervového systému. Například vitamin B6 pomáhá podobně jako hořčík snižovat pocit únavy.  V případě nedostatku vitamin B12, který je velmi častý, máme sklon k únavě, slabosti a deprivaci. Během období stresu věnujeme méně pozornosti svému stravování a v tomto případě se u nás snadněji objeví nedostatek vitaminů nebo minerálů. 

Stress Managament je komplex vitaminů B, který je jedinečným způsobem doplněn vitaminem C a hořčíkem, aby vám pomohl vyrovnat se s každodenním životem dokonce, i když máte opravdu napjaté nervy.  

Dlouhodobé působení stresu také znamená zvýšené riziko kardiovaskulárních chorob. Podle polského vědeckého týmu stoupá v období deprese hladina homocysteinu, což je stejně důležitý rizikový faktor srdečních chorob, jako je vysoká hladina cholesterolu. Kromě toho se v našem organismu snižuje hladina vitaminu B12 a listové kyseliny, i když zkušenosti ukazují, že hladina homocysteinu a tedy i riziko kardiovaskulárních chorob se může snížit, pokud konzumujeme právě tyto vitaminy.

Nedovolte tedy temnému podzimu a zimě, aby zdolaly vaše tělo. Zapojte se do boje proti nim za pomoci přírodních metod a pečujte rovněž o členy své rodiny.

 

Zdroj: Clinicaltrial of Rhodiolarosea L. extract SHR-5 inthetreatment of mildtomoderatedepression – Darbinyan et al..Nord J Psychiatry. 2007;61(5):343-8.
A double-blind, placebo-controlled pilot study of thestimulating and adaptogeniceffect of Rhodiolarosea SHR-5 extractonthefatigue of studentscausedbystressduring an examinationperiodwith a repeatedlow-doseregimen – Spasov et al.,Phytomedicine, Vol. 7(2), pp. 85-89
Double-blind, placebo-controlled, randomisedstudy of singledoseeffects of ADAPT-232 oncognitivefunctions – Aslanyan et al.,Phytomedicine. 2010 Jun;17(7):494-9.
A randomised, double-blind, placebo-controlled, parallel-groupstudy of thestandardisedextract shr-5 of theroots of Rhodiolaroseainthetreatment of subjectswithstress-relatedfatigue - Olsson EM. et al.,PlantaMed. 2009 Feb;75(2):105-12
Homocysteine and cognitivefunctionsinbipolardepression - Permoda-Osip A. et al.,Psychiatr Pol. 2014 Nov-Dec;48(6):1117-26. doi:

Provozovatel

Soňa Navrátilová,

IČ 63238586, DIČ CZ526213216,

 

Najdete nás

Hořická 28/8, Hradec Králové

Telefon: +420 495 275 141

Telefonický kontakt
pondělí až pátek 8 - 17 hodin
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.