Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
07.01.2021
AC Zymes podporuje imunitu
AC Zymes podporuje imunitu MUDr. Ing. Bc. Markéta Kastnerová, Ph.D. Jak si udržet zdraví? Jak se bránit nemocem? Jak žít dlouho a cítit ... číst celé
19.11.2019
Stress Management na podzim
Stress Management na podzim   Někteří z nás mohou vnímat krásu podzimu ve stromech, které jsou oděny do rozmanitých barev, v tom, že dýchají příje... číst celé
14.10.2019
5 důvodů, proč nyní začít užívat vitamin D
5 důvodů, proč nyní začít užívat vitamin D Léto už je za námi, dny se zkracují a slunce se stále více schovává za mraky. Na podzim jsme mnohem méně... číst celé
Zobrazit všechny novinky

DOPORUČUJEME

TianDe

  • přírodní, léčivé a velmi účinné balzámy na principech činské medicíny
  • získejte zdarma ošetření rukou nebo obličeje
  • transdermální terapie, aromaterapie,
  • konzultace se specialisty
  1. Úvod
  2. Novinky
  3. Balená voda – určitě ji potřebujeme?
Balená voda – určitě ji potřebujeme?
18.10.2019

Balená voda – určitě ji potřebujeme?

 

 

Studie ukazují, že spotřebitelé spojují balenou vodu se zdravým životním stylem. Pravdou však je: Není vůbec zaručeno, že balená voda je zdravější než voda z vodovodu! Ve skutečnosti zhruba 40 procent balené vody začíná jako voda z vodovodu. Jediným rozdílem často jsou jen přidané minerály, které nemají žádný zjevný pozitivní účinek na zdraví. Přidané minerály jsou v malém množství prospěšné, ale ve větších dávkách mohou být nebezpečné.

Kromě toho nesmíme zapomínat na vliv na životní prostředí! Na rozdíl od vody z vodovodu, která je distribuována za pomoci energeticky efektivní infrastruktury, se při přepravě balené vody na dlouhé vzdálenosti spotřebuje nesmírné množství fosilních paliv. Jen v Evropě vyžaduje poptávka po balené vodě ročně více než 35 milionů barelů ropy, což je dost na pohon více než 2 milionů aut za rok!

 

Nejčastěji používaným plastem na výrobu lahví je polyetylen tereftalát (PET), který se vyrábí z ropy. Aby byla uspokojena celosvětová poptávka po balené vodě, používá se každoročně k výrobě lahví 2,7 milionů tun plastů. V roce 2004 se jen v Evropě vyrobilo 52 miliard litrů balené vody, díky čemuž vznikl zcela zbytečný odpad a bylo spotřebováno obrovské množství energie. Je to k nevíře, ale 86 % použitých plastových lahví končí jako odpad!* Při pálení použitých lahví se uvolňují látky, jako je plynný chlór a popel, který obsahuje těžké kovy.

 

Na mnoha místech včetně Evropy a Spojených států existuje více nařízení, která stanoví kvalitu vody z vodovodu, než těch, která určují kvalitu balené vody. Vzhledem k tomu, že voda z vodovodu není všude stejně kvalitní a může obsahovat nečistoty, doporučuje se ji filtrovat.

 

Aquarion je přístroj na filtrování vody, který jde ještě dále a umožní vám pít čistou, ionizovanou zásaditou vodu, která je díky filtraci zbavena nečistot a škodlivých látek, jako jsou těžké kovy, chlór a pesticidy.

 

Uvědomte si, že zatímco minerály  přidávané do balené vody často nemají zjevné příznivé účinky na zdraví a ve velkých množstvích mohou být  nebezpečné, ionizovaná zásaditá voda může obnovit zdravou rovnováhu (pH), kterou potravinová aditiva, léky a potraviny posouvají směrem ke kyselosti.

 

Nezapomínejte rovněž na to, že balená voda kromě toho, že znečišťuje životní prostředí, může stát až 10 000-krát více než voda z vodovodu! Pokud čtyřčlenná rodina utratí měsíčně 1 000 Kč za balenou vodu, je to 12 000 Kč ročně.  Když investujete do vodního  filtru a ionizátoru Aquarion, potrvá jen tři roky, než se vám investice vrátí. Od toho dne budete pít kvalitní pitnou vodu téměř zadarmo.a ušetříte ročně 1400 PET lahví, z nichž by 86% skončilo jako odpad znečišťující naši planetu.

 

Objednejte na Aquarion nebo nás navštivte na prodejně v Hradci Králové.

 

*Zdroj: www.calivita.cz, Container Recycling Institute, US data, Pacific Institute, 2006 Earth Policy Institute ’Bottled Water: Pouring Resources Down the Drain’, Emily Arnold and Janet Larsen

Provozovatel

Soňa Navrátilová,

IČ 63238586, DIČ CZ526213216,

 

Najdete nás

Hořická 28/8, Hradec Králové

Telefon: +420 495 275 141

Telefonický kontakt
pondělí až pátek 8 - 17 hodin
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.