Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
19.11.2019
Stress Management na podzim
Stress Management na podzim   Někteří z nás mohou vnímat krásu podzimu ve stromech, které jsou oděny do rozmanitých barev, v tom, že dýchají příje... číst celé
14.10.2019
5 důvodů, proč nyní začít užívat vitamin D
5 důvodů, proč nyní začít užívat vitamin D Léto už je za námi, dny se zkracují a slunce se stále více schovává za mraky. Na podzim jsme mnohem méně... číst celé
18.10.2019
Balená voda – určitě ji potřebujeme?
Balená voda – určitě ji potřebujeme?     Studie ukazují, že spotřebitelé spojují balenou vodu se zdravým životním stylem. Pravdou však je: Není vůb... číst celé
Zobrazit všechny novinky

DOPORUČUJEME

TianDe

  • přírodní, léčivé a velmi účinné balzámy na principech činské medicíny
  • získejte zdarma ošetření rukou nebo obličeje
  • transdermální terapie, aromaterapie,
  • konzultace se specialisty

CaliVitaClub

  1. Úvod
  2. Novinky
  3. Balená voda – určitě ji potřebujeme?
Balená voda – určitě ji potřebujeme?
18.10.2019

Balená voda – určitě ji potřebujeme?

 

 

Studie ukazují, že spotřebitelé spojují balenou vodu se zdravým životním stylem. Pravdou však je: Není vůbec zaručeno, že balená voda je zdravější než voda z vodovodu! Ve skutečnosti zhruba 40 procent balené vody začíná jako voda z vodovodu. Jediným rozdílem často jsou jen přidané minerály, které nemají žádný zjevný pozitivní účinek na zdraví. Přidané minerály jsou v malém množství prospěšné, ale ve větších dávkách mohou být nebezpečné.

Kromě toho nesmíme zapomínat na vliv na životní prostředí! Na rozdíl od vody z vodovodu, která je distribuována za pomoci energeticky efektivní infrastruktury, se při přepravě balené vody na dlouhé vzdálenosti spotřebuje nesmírné množství fosilních paliv. Jen v Evropě vyžaduje poptávka po balené vodě ročně více než 35 milionů barelů ropy, což je dost na pohon více než 2 milionů aut za rok!

 

Nejčastěji používaným plastem na výrobu lahví je polyetylen tereftalát (PET), který se vyrábí z ropy. Aby byla uspokojena celosvětová poptávka po balené vodě, používá se každoročně k výrobě lahví 2,7 milionů tun plastů. V roce 2004 se jen v Evropě vyrobilo 52 miliard litrů balené vody, díky čemuž vznikl zcela zbytečný odpad a bylo spotřebováno obrovské množství energie. Je to k nevíře, ale 86 % použitých plastových lahví končí jako odpad!* Při pálení použitých lahví se uvolňují látky, jako je plynný chlór a popel, který obsahuje těžké kovy.

 

Na mnoha místech včetně Evropy a Spojených států existuje více nařízení, která stanoví kvalitu vody z vodovodu, než těch, která určují kvalitu balené vody. Vzhledem k tomu, že voda z vodovodu není všude stejně kvalitní a může obsahovat nečistoty, doporučuje se ji filtrovat.

 

Aquarion je přístroj na filtrování vody, který jde ještě dále a umožní vám pít čistou, ionizovanou zásaditou vodu, která je díky filtraci zbavena nečistot a škodlivých látek, jako jsou těžké kovy, chlór a pesticidy.

 

Uvědomte si, že zatímco minerály  přidávané do balené vody často nemají zjevné příznivé účinky na zdraví a ve velkých množstvích mohou být  nebezpečné, ionizovaná zásaditá voda může obnovit zdravou rovnováhu (pH), kterou potravinová aditiva, léky a potraviny posouvají směrem ke kyselosti.

 

Nezapomínejte rovněž na to, že balená voda kromě toho, že znečišťuje životní prostředí, může stát až 10 000-krát více než voda z vodovodu! Pokud čtyřčlenná rodina utratí měsíčně 1 000 Kč za balenou vodu, je to 12 000 Kč ročně.  Když investujete do vodního  filtru a ionizátoru Aquarion, potrvá jen tři roky, než se vám investice vrátí. Od toho dne budete pít kvalitní pitnou vodu téměř zadarmo.a ušetříte ročně 1400 PET lahví, z nichž by 86% skončilo jako odpad znečišťující naši planetu.

 

Objednejte na Aquarion nebo nás navštivte na prodejně v Hradci Králové.

 

*Zdroj: www.calivita.cz, Container Recycling Institute, US data, Pacific Institute, 2006 Earth Policy Institute ’Bottled Water: Pouring Resources Down the Drain’, Emily Arnold and Janet Larsen

Provozovatel

Soňa Navrátilová,

IČ 63238586, DIČ CZ526213216,

 

Najdete nás

Tylovo nábřeží 367/10, Hradec Králové

Telefon: +420 495 275 141

Kontakt
úterý - pátek 10 - 18 hodin
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.